Hangi Litecoin adreslerinden yatırma ve çekme işlemi yapabilirim?

LTC cüzdanları Legacy ve Segwit olarak ikiye ayrılmaktadır. Legacy (segwit öncesi) adresler 1 veya L harfi ile başlar. Segwit destekli cüzdanlarda üretilen adresler 3 ve M harfi ile başlar ancak Segwit destekli Litecoin cüzdanları tarafından üretilen 3 ile başlayan adresler, Litecoin’in Bitcoin ile benzer algoritmayı kullanması nedeniyle karışıklığa neden olduğundan Ağustos 2017 tarihinden itibaren M ile başlayacak şekilde değiştirildi. 3 ve M ile başlayan adresler birbirleri yerine kullanılabilir. Yatırma sayfasında 3 veya M ile başlayan Litecoin adresine Litecoin yatırma işlemi yapabilirsiniz.

BtcTurk olarak kullanıcılarımızın işlemlerini daha hızlı gerçekleştirebilmek için Segwit destekli Litecoin cüzdanlarını kullanıyoruz. BtcTurk Litecoin adresinize 3 veya M ile başlayan Segwit destekli adreslere gönderim yapabilen Segwit destekli platformlardan LTC yatırma işlemi yapabilirsiniz.
 
Litecoin cüzdanları tarafından üretilen 1 ile başlayan adresler eski Litecoin adresleridir ve yeni cüzdanlar tarafından desteklenmemektedir.Bu nedenle BtcTurk üzerinden bu adreslere gönderim yapılamamaktadır. Güncel Litecoin cüzdanları 1 ile başlayan eski adresleri üretmediğinden bu adresler bir süre sonra kullanım dışı kalacağından transferlerinizi daha hızlı ve sorunsuz gerçekleştirebilmeniz için Litecoin cüzdanlarında Segwit desteği olan platformları kullanmanızı tavsiye ederiz.
 
BtcTurk üzerinden yalnızca L ve M ile başlayan Segwit destekli yeni Litecoin adreslerine gönderim yapabilirsiniz.