Cihazımı kaybettim / Google Authenticator uygulamama erişemiyorum.

Google Authenticator tanımlama sayfasında size iletilen (Manuel giriş kodu) anahtarınızı kayıt ettiyseniz tekrardan tanımlama işlemini Authenticator uygulaması üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kayıt etmediyseniz aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

Google Authenticator uygulamanıza erişemediğiniz durumlarda ilk olarak SMS doğrulamaya geçiş talep etmeniz gerekmektedir. Gerekli işlemler yapıldıktan sonra SMS doğrulama ile hesabınıza giriş yaparak Güvenlik - İki aşamalı doğrulama sayfasından tekrardan Google Authenticator uygulamasını telefonunuza tanımlayabilirsiniz.

Telefonunuz kaybolduysa veya çalındıysa BTCTurk Hesabınızın şifresini değiştirmenizi kesinlikle öneririz. Bu işlem, başkalarının, telefonunuzdan BTCTurk hesabınıza erişmesini önler.

Google Authenticator ile doğrulama seçeneğinizi SMS doğrulama ile değişim için hesap sahibinin destek@btcturk.com adresi ile iletişime geçmesi gerekmektedir.


Hesabınıza giriş yaptığınızda Google Authenticator uygulamanızı açıp barkod tarama seçeneğini kullanarak tanımlama yapabilirsiniz veya sağlanan bir anahtarı gir seçeneğinden manuel giriş için verilen kod ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.