Account Statüleri ve Statülerin Gerçekleştirebileceği İşlemler Nelerdir?

BTCTurk kullanıcı türleri 3’e ayrılır. Her kullanıcının bulunduğu statüye göre gerçekleştirebileceği işlemler farklıdır. Bu kullanıcılar;

Yeni Üyelik Açmış Kullanıcı: BTCTurk sistemine yalnızca ad-soyad ve mail adresi bilgileriyle kayıt olmuş kullanıcılardır. Bu kullanıcılar kayıt aşamasının ilk adımında olduğundan, Bitcoin alım-satım, yatırma ve çekme işlemleri gerçekleştiremez.

TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Lakin Hesabı Onaylanmamış Olan Kullanıcı: Ad-soyad ve mail adresi bilgilerinin ardından ikinci adımda kimlik bilgilerini sisteme kaydetmiş lakin hesabı onaylanmamış olan kullanıcıdır. Bu aşamadaki kullanıcılar, banka üzerinden TL yatırıp çekebilir, kripto para alım-satımı yapabilir ve kripto para yatırabilir. Kullanıcının hesabı onaylanmadığından Papara Ödeme Sistemi üzerinden TL yatırıp çekemez ve kripto para çekemez.

Hesabı Onaylanmış Olan Kullanıcı: Hesap onayı için gerekli olan kimlik, adres ve selfie evraklarını göndermiş ve sistem tarafından hesabı onaylanmış olan kullanıcıdır. Banka ve Papara Ödeme Sistemi ile TL yatırıp çekebilir, kripto para alım-satımı yapabilir ve kripto para yatırıp çekebilir. Hesabı onaylanmış kullanıcının kripto para çekebilmesi için ilk TL yatırma veya TL çekme işlemi üzerinden 48 saat geçmesi gerekmektedir.