Hesap Statüleri ve Statülerin Gerçekleştirebileceği İşlemler Nelerdir?

BtcTurk’te 3 farklı hesap statüsü bulunmaktadır:
 
  • Yeni Üye
  • Onaysız Hesap
  • Onaylı Hesap
 
Yeni Üye: BtcTurk kayıt formundaki ad soyad ve e-posta adresi bilgileriyle kayıt olmuş, GSM numarasını doğrulamış kullanıcılar. Bu kullanıcılar kayıt aşamasının ilk adımında olduğundan, Bitcoin alım-satım, yatırma ve çekme işlemleri gerçekleştiremez.
 
Onaysız Hesap: TC Kimlik bilgileri ve GSM numarası doğrulanmış ancak kimlik bilgileri ve fotoğrafını BtcTurk ile paylaşmamış kullanıcılar. Bu statüdeki kullanıcılar, banka üzerinden TL yatırıp çekebilir, kripto para alım satım işlemleri yapabilir ve kripto para yatırabilir. Onaysız Hesap sahipleri Papara Ödeme Sistemi aracılığıyla işlem yapamaz ve kripto para çekemez.
 

Onaylı Hesap: Hesap onayı için gerekli olan kimlik ve başvuru tarihiyle birlikte çektirdiği fotoğrafı (selfie) göndermiş ve hesabı yetkili birim tarafından onaylanmış olan kullanıcı. Onaylı Hesap sahipleri banka ve Papara Ödeme Sistemi aracılığıyla TL yatırıp çekebilir, kripto para alım satımı yapabilir ve kripto para yatırıp çekebilir. Hesabı onaylanmış kullanıcının kripto para çekebilmesi için ilk TL yatırma veya TL çekme işlemi üzerinden 48 saat geçmesi gerekmektedir.