Stop emir nedir ve stop emir nasıl girilir?

STOP EMİR NASIL ÇALIŞIR :
 
Stop emirler, piyasa sizin pozisyonunuzun tersine gittiğinde kârınızı korumak veya zararınızı belli bir seviyede kesmek için kullanılır.

TETİKLEME FİYATI NEDİR ?

Tetikleme fiyatı, kârınızı korumak veya zararınızı azaltmak için sizin öngördüğünüz ve emrinizi başlatan fiyattır. Kripto fiyatı tetikleme fiyatına ulaşmadığı sürece emriniz işleme alınmaz.


STOP EMİR SATIŞ ÖRNEĞİ: Bitcoin fiyatı 40,385 TRY ve elinizde 1,25 tane Bitcoin var.
Yaptığınız analize göre fiyat 40,200TRY`nin altına düşerse daha da düşeceğini düşünüyorsunuz. Kendinizi korumak için STOP SATIŞ emri girebilirsiniz;
 
 
1. Limit Fiyatı ile Stop Satış Tetikleme Fiyatının Altında;

Satmak istediğiniz fiyatı tetikleme fiyatının altında girdiğinizde;

Emriniz, vermiş olduğunuz STOP SATIŞ emrinizdeki Tetikleme fiyatına ulaştığında, işleminiz belirlemiş olduğunuz SATIŞ fiyatı ile Tetikleme fiyatı aralığında o an ki en iyi fiyat üzerinden gerçekleşir.   

40,200 TRY (tetikleme fiyatımız) altındaki fiyattan  işlem olduğunda 40,100 TRY fiyatına toplam 1,25 Bitcoin satış emri yazarsanız;

Bu durumda emrinizin gerçekleşme garantisi yoktur. Her limit emirde olduğu gibi yazdığınız satış fiyatından almak isteyen olmayabilir.2. Limit Fiyatı ile Stop Satış Tetikleme Fiyatının Üstünde;

Satmak istediğiniz fiyatı tetikleme fiyatının üstünde girdiğinizde;

Emriniz, vermiş olduğunuz STOP SATIŞ emrinizdeki Tetikleme fiyatına ulaştığında, işleminiz belirlemiş olduğunuz SATIŞ fiyatı üzerinden gerçekleşir. 
40,200 TRY (tetikleme fiyatımız) altındaki fiyattan  işlem olduğunda 40,300 TRY fiyatına toplam 1,25 Bitcoin satış emri yazarsanız;

Bu durumda emrinizin gerçekleşme garantisi yoktur. Her limit emirde olduğu gibi yazdığınız satış fiyatından almak isteyen olmayabilir.
 

 
STOP EMİR ALIŞ ÖRNEĞİ: Bitcoin fiyati 40,285 TRY ve 125,000TRY`niz var.
Yaptığınız analize göre fiyat 40,500TRY`nin üstüne çıkarsa daha da yukarı gideceğini düşünüyorsunuz. Fiyat hareketini kaçırmamak için STOP ALIŞ emri girebilirsiniz;

 
 
1. Limit Fiyatı ile Stop Alış Tetikleme Fiyatının Altında;

Almak istediğiniz fiyatı tetikleme fiyatının altında girdiğinizde;

Emriniz, vermiş olduğunuz STOP ALIŞ emrinizdeki Tetikleme fiyatına ulaştığında, işleminiz belirlemiş olduğunuz ALIŞ fiyatı üzerinden gerçekleşir. 

 40,500TRY (tetikleme fiyatımız) üstündeki fiyattan işlem olduğunda 40,400 TRY fiyatına toplam 3 Bitcoin  Alış emri yazarsınız.

Bu durumda emrinizin gerçekleşme garantisi yoktur. Her limit emirde olduğu gibi yazdığınız alış fiyatından satmak isteyen olmayabilir.


2. Limit Fiyatı ile Stop Alış Tetikleme Fiyatının Üstünde;

Almak istediğiniz fiyatı tetikleme fiyatının altında girdiğinizde;

Emriniz, vermiş olduğunuz STOP ALIŞ emrinizdeki Tetikleme fiyatına ulaştığında, işleminiz belirlemiş olduğunuz ALIŞ fiyatı ile Tetikleme fiyatı aralığında o an ki en iyi fiyat üzerinden gerçekleşir.    

40,500 TRY (tetikleme fiyatımız) altındaki fiyattan  işlem olduğunda 40,600 TRY fiyatına toplam 3 Bitcoin Alış emri yazarsanız;

Bu durumda emrinizin gerçekleşme garantisi yoktur. Her limit emirde olduğu gibi yazdığınız alış fiyatından satmak isteyen olmayabilir.